
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 20 mm |
| Width | 20 mm |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 144 |
| Height | 1.6 mm |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 100 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | ARM |
| Interface | CAN, EBI/EMI, I²C, I²S, IrDA, SD, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 512 kb |
| Memory Type | FLASH |
| Number of I/Os | 100 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, I²C, LVD, POR, PWM, WDT |
| Max Supply Voltage | 3.6 V |
| Min Supply Voltage | 1.71 V |
| Number of ADC Channels | 2 |
| Max Frequency | 100 MHz |
| RAM Size | 128 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of PWM Channels | 8 |
| Number of Programmable I/O | 2 |
| Number of SPI Channels | 3 |
| Number of Timers/Counters | 22 |
| Number of I2C Channels | 2 |
| Number of UART Channels | 6 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tray |
| Max Clock Frequency | 100 MHz |
Stock: 222
Distributors
pcbx
Unit Price$12.08855
Ext.Price$12.08855
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $12.08855 | $12.08855 |
| 10 | $9.60502 | $96.05020 |
| 25 | $8.98523 | $224.63075 |
| 50 | $8.63798 | $431.89900 |
| 100 | $8.30415 | $830.41500 |
| 300 | $7.92423 | $2377.26900 |
| 500 | $7.73834 | $3869.17000 |
